AK Parti, İstanbul’da yürüyüş düzenledi

AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı, 39 ilçede eş vakitli olarak partililerin iştirakiyle “2023’ten 2053’e Kutlu Yürüyüş Programı” düzenledi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, Bağcılar ilçesindeki yürüyüşe katıldı.

“AK Parti iktidarları devrinde özgürlüklerde, iktisatta, siyasette, kültürde, sanatta ve sporda birçok muvaffakiyet elde edildiğini” söyleyen Kabaktepe, “Bugün burada gençlerimizin sesini daha çok duyuyoruz, onların heyecanını daha çok görüyoruz. Gençlerimizin Türkiye’nin idaresinde ve siyasetinde bir özne haline gelmesi, kelam sahibi olması, paydaş haline gelmesi noktasında da büyük çabalar gösterdik” diye konuştu.

‘BERABERLİĞİMİZİ, KARDEŞLİĞİMİZİ BOZMADAN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ’

Düzenledikleri yürüyüşün, 2053’e hakikat giderken Türkiye’nin dünyada birinci 10 ülkeden biri haline gelme gayretini sembolize eden bir yürüyüş olduğunu belirten Kabaktepe, şöyle devam etti:

“85 milyonun kardeşliğinin, tüm Türkiye daima bir arada oluşumuzun bir yürüyüşüdür. Türkiye Yüzyılı’na yanlışsız bir yürüyüştür. Türkiye’nin büyümesine, Türkiye’nin yüzyılının kurulmasına karşı çıkanlar, hazmedemeyenler, bunu bir türlü kabullenemeyenler olabilir. Lakin biz bugün Bağcılar Meydanı’ndan, İstanbul’un 39 ilçesinden sesleniyoruz: Kim ne diyorsa desin, kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın… Türkiye Yüzyılı’nda Türkiye hak ettiği yeri, pahası alacak. Beraberliğimizi ve kardeşliğimizi bozmadan, 85 milyon Türkiye olarak yolumuza devam edeceğiz.”

‘YÜRÜYÜŞÜMÜZDE KUVAYI ULUSALA RUHU VAR’

Sembolik olarak Cumhuriyet’in 100. yılından hareketle yürüdüklerini lisana getiren Kabaktepe, “Bu yürüyüşümüzde 1071’in çalışkanlığı var, 1453’ün azmi var, 1920’nin Kuvayı Ulusala ruhu var, 29 Ekim’in, Türkiye’nin, ülkemizin, insanımızın bağımsızlığa olan inancı var. Bugünkü yürüyüşümüz, her vakit, tarihin her devrinde ve her noktasında bu milletin vurulacak zincirleri kendi kendine kırdığına dair ruhu da temsil ediyor” sözlerini kullandı.

Kabaktepe ve beraberindekiler yürüyüş sırasında “2023’ten 2053’e Gençlik Yürüyüşü”, “Aşkımız ebedi”, “Bağcılar Türkiye Yüzyılı’na hazır”, “En hoş yaşımda en hoş yerde” ve “Gençlik meydanda” yazılı pankartlar taşırken, ayrıyeten büyük bir Türk bayrağı açıldı.

Yürüyüşe, Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir ve AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek ile partililer katıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir