Kemal Kılıçdaroğlu ve Vecdet Öz görüşmesi sona erdi

ANKARA – Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Partisi Genel Lideri Vecdet Öz ile bir ortaya geldi. İkili görüşme sonrası basın mensuplarının karşısına geçti.

Öz, “Adalet Partisi maçın birinci yarısında vazifesini yaptı. Demokrasinin devam etmesi için genel yönetim konseyimizi topladık. Kılıçdaroğlu’na takviye kararı çıktı. Biz çalışmasaydık Erdoğan seçilirdi. Maçın ikinci yarısını birlik beraberlik içerisinde geçireceğiz” dedi.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci çeşide kalmasının akabinde seçimde Cet İttifakı’nın adayı olan ve yüzde 5.17’lik bir oy oranına ulaşan Sinan Oğan’ın kimi destekleyeceği belirsizliğini koruyor.

İttifakta bulunan Zafer Partisi Genel Lideri Özdağ, cuma günü partisinin genel merkezinde CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir ortaya gelmişti.

Cuma günü ise Cumhurbaşkanı adayı Oğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüştü.

Ata İttifakı’nda olan Adalet Partisi’nin Genel Başkanı Vecdet Öz de Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldıklarını açıklamıştı. Öz daha sonra ittifakın dağıldığını duyurmuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir