Konya ulaşımına bir alt geçit daha

KONYA (İGFA) – Alt geçitte TOGG ile bir sürüş yaparak köprülü kavşağı tanıtan Lider Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan ayında da ağır biçimde çalışmaya devam ettiklerini belirterek, projelerin bir bir hayata geçirildiğini söz etti.

Daha evvel Sedirler Köprülü Kavşağı’nı açtıklarını, Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı’nın ve Şehir Hastanesi Köprülü Kavşağı’nın da alttan geçişini sağladıklarını anımsatan Lider Altay, “Taş Köprü Tren Yolu Alt Geçidi’ndeki süreçlerimizi bitirdik, bugün itibariyle bu bölgeyi de trafiğe açıyoruz. İnşallah en kısa müddette üst tarafını da tamamlayarak kentimize kazandırmış olacağız. Böylelikle kesintisiz bir trafik oluşacak. Ayrıyeten Taşköprü Alt Geçidi’nin standartlara uymayan hali de ortadan kalkmış oldu. Kentimize güzel olsun” tabirlerini kullandı.

Konya’nın değerli bir hizmet daha kazandığını vurgulayan Lider Altay, “Asfalt sürecini, aydınlatmayı bitirdik. Yaya yürüyüş yoluyla, 2 gidiş, 2 geliş alt geçidiyle birlikte süreç tamamlanmış oldu. Pırıl pırıl, Konya’ya yakışır bir alt geçidi daha kentimize kazandırmış olduk. Yan tarafta tekrar bisiklet yolu ve yaya yolumuz da kentimize hizmet ediyor. Bilhassa bu bölgede kentsel dönüşüm faaliyetlerinin hızlanmasını bekliyoruz. Alparslan Türkeş Caddesi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte imarı yapılmıştı. Bu imar doğrultusunda burada yapılaşma hızlanacak. Meram değerli bir aksı, değerli bir alt geçidi daha kazanmış oldu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir