Sosyal konut tırına yoğun ilgi görüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi olan ‘İlk Meskenim, Birinci İş Yerim, Birinci Meskenim Arsa Projesi’nin tüm ayrıntıları hakkında sorulacak soruları yanıtlandırmak gayesiyle Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tırı Cumhuriyet Meydanı’ndaki yerini aldı.

SANAL GÖZLÜK İLE DAİRELERİ GEZME FIRSATI

Vatandaşlar akıllarındaki soruları bakanlık yetkililerine sorarken, hususlar hakkında bilgi aldılar. Birtakım vatandaşlar da tır içerisindeki sanal gözlükleri takarak 2 yıl içerisinde teslim edilecek daireleri gezme fırsatı buldular.

Sanal gözlükle daireleri gezen ve çok beğenen Cemal Yavuz, “Evin için sanal gözlükle gezdim. Çok hoştu ve beğendim. En çok oturma odası ve mutfağı beğendim. Bu çadıra da konut sahibi olmak için bilgi almaya geldim. Burada gördüğüm hoşlukları etrafımdakilere de bahsedeceğim. Bu konutların herkese çıkmasını isterim. Öncelikle olarak da kendime çıkmasını isterim” dedi.

BU FIRSAT KAÇMAZ

Kendi üzerine mesken olduğu için projeden yararlanamayan Ahmet Cemal Yılmaz, “Sosyal Konut Projesi, mesken sahibi olmak isteyenler için çok yeterli bir fırsat. Ben de vatandaş olarak projeyi destekliyorum. Dairem olduğu meskene başvuramıyorum fakat tekrar de koşulları öğrenmek için geldim. Üzerimde konut olmasa ben de kayıt olmak isterdim. Bence bu fırsat kaçmaz. Taksit imkanı da çok uzun vadeli olduğu için inşaları çok etkilemez diye düşünüyorum. Bu fırsatı bulunmaz bir nimet olarak değerlendiriyorum” diye konuştu.

Tır, 2 gün boyunca meydanda kalacak ve içerisindeki yetkililer vatandaşların merak ettiği soruları yanıtlayacaklar.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir