Kılıçdaroğlu, Babacan, İmamoğlu ve Yavaş Balıkesir’de

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan ile Balıkesir’de mitinge katıldı.

Kürsüye birinci olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş çıktı. Yavaş, “Seçime mi gidiyoruz. Savaşa mı gidiyoruz anlamadık. Siyasi partiler birbirinin rakibidir. Bizim karşımızda düşman filan yok. Herkesin farklı düşünmesi pek olağan. ‘Teröristleri nasıl gömdüysek, muhalefeti de gömeceğiz’ diyorlar. Bu nasıl bir lisan?” dedi.

Yavaş, “Ülkemizde uçurum çok açıldı. Koltuktan kalkmak istemiyorlar. Çocukları lüks araçlarla geziyor, çakarlı araçları bırakmak istemiyorlar. 31 Mart seçimleri öncesinde de Ankara’da rantı bırakmak istemiyorlardı. 16 milyar lirayı Ankapark’a gömdüler. Çocuklarına televizyon kanalı, spor kulübü aldılar” sözlerini kullandı.

YAVAŞ: RUH SIHHATİNİZ YETERLİ Mİ SİZİN?

“Kılıçdaroğlu seçilirse İHA’larımızı, SİHA’larımızı hangara kapatırlar” diyen Tarım Bakanı Vahit Kirişçi’ye de karşılık veren Yavaş; “Son günlerde İHA’lar, SİHA’lar, TOGG seçime alet edilmeye başlandı. Bunlar bizim ulusal malımız. Nasıl daha evvelki hükümetler ASELSAN’ı, HAVELSAN’I, ROKETSAN’I, gelen hükümetlere devrettilerse elbette İHA’lar SİHA’lar da devredilecek. Bize düşen çok daha güzelini geliştirmek olacaktır. Bağımsızlık bizim geleneğimizde vardır. Bağımsızlığımızı korumak için ulusal güvenlik politikalarımızı devam ettireceğiz. Bugün bir bakan diyor ki “biz gidersek İHA’ları SİHA’ları hangara gömecekler” ne içtiniz ne yediniz sayın bakan? Ruh sağlığınız yeterli mi sizin?” dedi.

İMAMOĞLU: PAZARA GİTTİĞİNİZDE BİLE DÜN İLE BUGÜN ORTASINDA FARK VAR

Yavaş’ın akabinde kürsüye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu çıktı. İmamoğlu, “Göreceksiniz başarılı olacağız. Birliğin beraberliğin devridir. Her şeyi bilen bir kişinin otoritesi bizi nereye getirdi görüyoruz. Pazara gittiğinizde bile dün ile bugün ortasında fark var. Beşerler cebindeki parasıyla dün alabildiklerini bugün alamıyorlar. 22 yılda -cek, -cak diyen iktidarı bu millet tıpış tıpış konutuna yollar” tabirlerini kullandı.

İmamoğlu, “Bu millet hak yiyenle yemeyeni ayırt eder. Balıkesir’in halkı yalancı pehlivanla gerçek pehlivanı ayırt eder. 15 Mayıs sabahında sizi pırıl pırıl hoşlukta bir Türkiye’ye uyandıracağız. Mülakat belasından bu memleketi kurtaracağız.” diye konuştu.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir